Pagina 1 van 1
Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: ma 13 jul, 2009 08:57
door Sjors
Een medewerker van een bedrijf in Everdingen (Utrecht) is dit weekeinde overleden nadat hij donderdag in een giertank was gevallen. Dat bevestigde de politie zojuist.
De drie raakten donderdag bedwelmd door de gassen uit de giertank en belandden daardoor in de tank. Brandweerlieden met persluchtmaskers konden een persoon met veel moeite uit de tank halen. Om bij de beide andere slachtoffers te kunnen komen, moest de brandweer twee gaten in de tank slijpen.
De drie werden met spoed naar het ziekenhuis vervoerd, waar een van hen zaterdag overleed. De twee andere mannen verkeren inmiddels buiten levensgevaar, aldus een politiewoordvoerder.
Bron: ANP
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: ma 13 jul, 2009 18:44
door CornelisJ90
Degene die overleden was is de zoon van de eigenaar van Loonbedrijf M. van Dijk uit Papekop... Bij het openen van het mangat is de jongen onwel geworden door de ammoniakdampen, en is in de tank gevallen. Zijn vader heeft tijdens het redden een hartstilstand gekregen en is van de tank afgevallen, en de broer van het slachtoffer is ook onwel geworden. Net als nog een medewerker van het bedrijf

De laatste 2 waren in de tank gevallen btw.
Bij deze van harte condoleerd met dit verlies

Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: ma 13 jul, 2009 18:53
door Sjors
Had het eerder al gelezen, maar toen waren ze in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis gebracht.
Het geeft je wel te denken en inderdaad, condoleances voor de nabestaande.
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: ma 13 jul, 2009 19:20
door Peter Jansen
Sorry dat ik dit zeg, maar de regels zijn toch bekent ???????????????????? Nooooooooooit een net geopende tank ingaan !!!
De dampen zijn dodelijk. En dat word hier maar weer eens keihard duidelijk !!
Groet, Peter
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: ma 13 jul, 2009 21:22
door Sjors
De regels zijn weliswaar bekent, maar het kan jaren goed gaan, dus wordt je wat onvoorzichtiger. Net zoals mensen die met hun overall worden gegrepen door de aftakas.. Je weet het, maar er zijn er zat die de aftakas laten draaien terwijl ze erbij staan.
Dit is inderdaad een keiharde les, helaas een les die een mensenleven heeft gekost.
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: ma 13 jul, 2009 21:39
door Ziko
Rond de aftakas hoort sowieso een gezekerde beschermkap...
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: ma 13 jul, 2009 22:18
door Sjors
Het gaat om het idee Ziko, was maar een voorbeeld..
trouwens, je zegt het zelf, er hoort een gezekerde beschermkap om.. en bij hoeveel is dat niet zo?
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: ma 13 jul, 2009 22:53
door CornelisJ90
Peter Jansen schreef:Sorry dat ik dit zeg, maar de regels zijn toch bekent ???????????????????? Nooooooooooit een net geopende tank ingaan !!!
Lezen is ook een vak. Dit staat er namelijk...
CornelisJ90 schreef:Bij het openen van het mangat is de jongen onwel geworden door de ammoniakdampen, en is in de tank gevallen.
En niet dat de jongen in de tank is geklommen...
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: di 14 jul, 2009 11:45
door Peter Jansen
Als je er een eindje vanaf zit, kun je er niet invallen.
Groet, Peter
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: di 14 jul, 2009 17:07
door CornelisJ90
Zeker. Hij had ook een val harnas om kunnen doen, dan had hij er ook zo uitgetild kunnen worden. Of ze hadden de tank vol met water kunnen zetten, dan had je er ook geen last van gehad.

Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: di 14 jul, 2009 18:14
door Peter Jansen
Het is heel erg simpel. Mocht je in de tank moeten zijn. Voor en achterkant los. Voor zover dat kan natuurlijk en dan een flinke tijd een ventilator er voor zetten.
Mocht je er dan in willen: touw om de buik. Mocht er iets gebeuren, dan kan iemand je eruit trekken zonder zelf bedwelmt te raken.
Groet, Peter
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: di 14 jul, 2009 20:20
door Tom H
Sommige tanken zitten dicht gelast aan de achterkant. Met een touw begin je niet veel als iemand 90 kilo weegt.
Eerst een keer omspoelen met water dat lijkt mij de beste oplossing.....
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: vr 17 jul, 2009 14:35
door Clear-Up
CornelisJ90 schreef:Zeker. Hij had ook een val harnas om kunnen doen, dan had hij er ook zo uitgetild kunnen worden. Of ze hadden de tank vol met water kunnen zetten, dan had je er ook geen last van gehad.

Dit doet ook niet op

1. hij is er niet bij, dus hij verzuipt.
2. doordat de tank vol komt, moeten alle gassen door 1 gaat eruit, dat betekend, dat de gassen zich sneller verspreiden dan normaal, dus omstanders krijgen daar ook problemen mee dan..
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: za 18 jul, 2009 20:49
door Sjors
Tja, hadden, als..
Daar komt die jongen echt niets meer voor hoor!!
Als het schaap verdronken is, dempt men de put is het spreekwoord..
Re: Man overlijdt na val in giertank
Geplaatst: za 18 jul, 2009 21:26
door Ritchie
Als het KALF verdronken is
