Banden milder voor grond dan rupsen

De nieuwste berichten op het gebied van mechanisatie. Afbeelding
Gebruikersavatar
Stigter
Beheerder
Beheerder
Netherlands
Berichten: 4622
Lid geworden op: do 08 jan, 2009 17:05
Voornaam: Arie
Skype: gebruik ik niet
Locatie: Maassluis
Contacteer:

Banden milder voor grond dan rupsen

Berichtdoor Stigter » wo 13 mar, 2013 17:19

Afbeelding

IF-trekkerbanden leiden tot minder bodemverdichting dan rupsen. Dat blijkt uit onderzoek van het Franse onafhankelijke instituut Irstea in opdracht van bandenfabrikant Michelin. In het onderzoek is niet naar slip gekeken.

In het vergelijkend onderzoek is onder meer de bodemverdichting vastgesteld van eenzelfde maaidorser die met een volle bunker op 800 en 900 mm brede IF-banden en op 760 mm brede rupsen over dezelfde losse grond reed. Daarna is het verschil in hardheid van de grond van de losse grond vergeleken met de hardheid van de grond nadat de maaidorser er met het verschillende schoeisel overheen was gereden.

lees meer

Toch wel opvallend, alleen een maar.. het onderzoek is in opdracht van een bandenboer gedaan.. Dan heb ik toch wel wat vraagtekens.


Met vriendelijke groet,
Arie Stigter

Gebruikersavatar
valtrajohnie-t202
V.I.P.
V.I.P.
Netherlands
Berichten: 1196
Lid geworden op: do 18 jun, 2009 16:34
Voornaam: Arno

Re: Banden milder voor grond dan rupsen

Berichtdoor valtrajohnie-t202 » wo 13 mar, 2013 19:24

De getallen liggen ook wel heeeel dicht bij elkaar, en het lijkt mij zelfs als ze een band hadden genomen die even breed is als de rups dat
ze zelfs slechter uit de test kwamen.
mvg Arno
Nothing runs like a deere" - being chased by a VALTRA

Afbeelding

Terug naar “Laatste nieuws”



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 21 gasten